Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 2 komentarze

PolandLeaks

PolandLeaks - Specjaliści od ujawniania tego, co władza chce ukryć. www.polandleaks.org

Służby w AG czyli mieliśmy rację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Potwierdza się właśnie to, o czym informowaliśmy jako pierwsi ponad dwa tygodnie temu: służby specjalne lokowały swoje pieniądze operacyjne w AmberGold. I to tłumaczy czyim "słupem" był Marcin Plichta.

W internecie dziś można znaleźć informację, iż prokuratura sprawdza czy Agencja Wywiadu lokowała swoje pieniądze w AmberGold. To efekt zawiadomienia złożonego przez posła PiS Tomasza Kaczmarka. Prokuratura i służby będą miały twardy rzech do zgryzienia. Prokuratura dlatego, że służby będą jej odmawiać dostępu do dokumentów. Służby dlatego, że każda informacja na ten temat będzie na nie rzucać cień podejrzeń.

To, co poraża, to pomysł prokuratury na wyjaśnienie całej sprawy. Jak wynika z doniesień prasowych, śledczy wystąpią do szefów każdej ze służb z zapytaniem czy podlegająca mu instytucja lokowała pieniądze w Amber Gold. Oczywiście każdy szef odpowie, że nie miało to miejsca. I prokuratorzy będą mogli sprawę umorzyć. Warto przypomnieć, że na początku lat 90., kiedy trwało śledztwo dotyczące afery FOZZ prokuratura przesłuchiwała rozmaitych wysokich rangą funkcjonariuszy państwowych na okoliczność ich wiedzy dotyczącej związków służb z aferą FOZZ. I oczywiście żaden z nich nic nie wiedział. Nawet Grzegorz Żemek nie wiedział, że był współpracownikiem SB o kryptonimie "Dik".

Tymczasem już wiele tygodni temu istniało bardzo wiele poszlak wskazujących na to, że za AmberGold stoją służby specjalne. Po pierwsze: organy państwowe nic nie wiedziały o nieprawidłowościach w tej firmie, a gdy już nie mogły nie wiedzieć (informacje od KNF), udawały, że w sprawie nie mogą nic zrobić. Potem udawały, że coś robią, ale w międzyczasie pan Plichta i jego znajomi wywozili z Polski złoto. Linie lotnicze należące do Amber Gold któregoś dnia wzięły i zbankrutowały i dopiero później wyszło na jaw, że już wcześniej miały problemy finansowe. W sprawie co rusz pojawiają się jacyś ludzie służb. A to Mariusz O., a to jego koledzy, a to facet, który przyniósł sfałszowaną notatkę w sprawie operacji "Ikar" i do dziś nie został zatrzymany. Ciekawy jest też wątek żony pana Plichty, która nie niepokojona przez nikogo spakowała walizki i wyjechała z Polski.

W Polsce panstwo ściga z całą bezwzględnością staruszki sprzedające pietruszkę na chodnikach, drobnych przedsiębiorców omijających podatki, płatników ZUS, którzy zalegają ze składkami. Służby specjalne śledzą każdego zawsze i wszędzie, utrudniając wszelkie "przekręty". Aby robić "przekręty" trzeba mieć związki ze służbami. Aby robić przekręty na dużą skalę, trzeba mieć w służbach poważanie i cieszyć się zaufaniem. A to ostatnie wynika nie tylko ze zgodności charakterów i przekonań. Często też z życiorysów.

Przypomnijmy, że pan Plichta nie jest nowicjuszem jak chodzi o oszustwa finansowe. Poznał też rzeczywistość sądową, bo wielokrotnie był skazywany. Tyle tylko, że ze wszystkich problemów prawnych wychodził zawsze obronną ręką. A może i tu zadziałała niewidzialna ręka służb?

Trudno dziwić się Marcinowi Plichcie, że w celi aresztu zaczął się obawiać seryjnego samobójcy i poprosił o wzmożone środki bezpieczeństwa. Plichta pewnie nie decydował w sprawie AmberGold, ale ma wiedze kto decydował, kto inwestował i kto czerpał zyski z inwestycji. Ciekawe czy wskazałby właśnie na służby specjalne.

Powiedzmy sobie uczciwie: w bandycko - mafijnym kraju, jakim jest Polska, "przekręty" mogą robić bezkarnie tylko ludzie służb. I jeśli kilka tygodni temu słyszeliśmy, że piramida finansowa działała nieniepokojona przez nikogo to wniosek był jasny: mogło się to dziać albo za przyzwoleniem, albo z inspiracji służb.

Nie łudźmy się, że jest inaczej.

KOMENTARZE

 • O tym to Polacy wiedzieli z 2 miesiące temu - niczego nie wnosicie.
  Poniżej coś o "Was".

  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/71733,polandleaks-kolejna-wydmuszka-sluzb
 • @Ewidentny Oszust 12:32:47
  Celna analiza, ale i ONI nie bardzo się z tym kryją taki "Dęty" "POlpid". Pzdr
 • no to powolutku ,powolutku
  wyłazi wszystko na wierzch...jak o tym pisałem to jeszcze nikt nawet nie śmiał wiazać z aferą AMBERGOLDA służb państwa ,byli zamieszani tylko lokalni politycy PO ,TERAZ JUŻ bąkają o udziale służb specjalnych spod nadzoru TUSKA ..a ja was pytam ,gdzie reszta ,tam dawniej pisałem że wszystko wyszło z ruskiej mafii która zblatowała się z naszymi postbolszewickimi służbami...rzucać nazwiskami ??? może trochę póżniej...zobaczcie kto ostatnie dwa lata ,,kleił " się od nas do JANUKOWYCZA I JEGO OLIGARCHÓW..to jak otwarta ksiązka z pełną wiedzą...tam macie wszystko...
 • @Autor
  Proszę podać choć jeden "biznes", który powstał bez udziału służb.
 • lancelot 05.10.2012 12:52:16
  Dokładnie!!!
 • 5*
  Trudno się dziwić ,
  że służby specjalne -SS( w naszym kraju chyba lepsze będzie nazwanie ich " służebni specjaliści ", dalej pozostaje SS)
  lokowały pieniądze w interes , który sami stworzyli ...
  Zainwestowali 2 melony ...,ale ile wyciągnęli i z kim się NIE PODZIELILI ???

  Po etapie demoralizacji , destabilizacji wchodzimy w etap normalizacji ...
  Czyli trzeba wyczyścić podwórko ze zbędnych
  specjalistów służebnych SS!
  Stąd samobójstwa , postrzelenia , wypadki samochodowe i .... itd.itp.
  nadużycie link skomentuj usuń

  Zapraszam do wymiany poglądów o modelowej realizacji scenariuszy taktyki dywersji na bazie " przecieków " z KGB z 1883 roku
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/75882,taktyka-dywersji
  Jedna z części :
  http://www.youtube.com/watch?v=4vmXeZ4dFdg&feature=player_embedded
 • Powoli dowiadujemy się coraz ciekawszych rzeczy
  Agencja Wywiadu zdefraudowała w Amber Gold ok. 2 mln zł.
  Defraudacja wyszła na jaw przy okazji sprawdzania przez księgowego wydatków z funduszu operacyjnego. Okazało się wówczas, że zamiast plików banknotów w kasie leżą pocięte papiery, z daleka przypominające kupki prawdziwych pieniędzy. Kasa poszła do AG. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył szef Agencji Maciej Hunia. Warszawska prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, nałożyła embargo informacyjne, tłumacząc, że postępowanie jest ściśle tajne.
 • @Bogdan 14:36:29
  Takiego numeru żaden kabaret na świecie nie wymyślił. Jajca do kwadratu. I takie żenujące. Zamiast pieniędzy pocięte kartki papieru
  udające banknoty. Chłopaki szli tropem Wielkiego Szu... Gówniarze...
  ...postępowanie jest ściśle tajne...Widać kradzież państwowych pieniędzy,
  a prokuratura nakłada embargo informacyjne. Jeden złodziej kryje drugiego zlodzieja...
 • Jaki jest najlepszy biznes w Polsce?
  Biznes służbowy ;(((
 • a wszystko to łaczy wróbel...
  http://alefstern.nowyekran.pl/post/75677,wrobel-a-la-flaczki-czyli-dyktando-nr-1
 • @Grażyna Niegowska 18:04:10
  Moj Boże, jakie to piękne. Tego wypaproszonego kurczaka podają na tacy prokuraturze.
  Świat nasz idzie w złym kierunku. Chyba nerwy mi spuszczają...
 • Propozycja dla Red. Naczelnego i blogosfery NE
  Może by tak zrobić jak zrobili na prawda2 ? To znaczy wersje NE dla onionów ? Wersja NE "full zabezpieczona" w miarę naszych możliwości szyfrowania połączeń ! Jakaś odmiana NE "torowata" ?

  Nie używaj logina ani adresu email, który pozwoli znaleźć twe konto na innych stronach, zwłaszcza na portalach społecznościowych
  * Używaj do forum Prawda2 unikalnego hasła, czyli nie takiego jak do innych stron, a tym bardziej nie takiego jak do emaila
  * Komunikację między twoją przeglądarką i naszym serwerem można podsłuchać, a nawet podmienić. By temu zapobiec używaj SLL, wchodząc na stronę przez adres https://prawda2.info
  * Niezależnie od używania SSL, korzystaj z sieci Tor jeśli chcesz ukryć swój adres IP. W takim przypadku możesz też korzystać z adresu prawda2uu4qhtetw.onion
  * Jeśli zależy ci na tajemnicy korespondencji, szyfruj emaile metodą PGP (przyślij swój klucz publiczny, a gdy odeślemy nasz zaszyfruj nim wiadomość, którą masz nam do przekazania)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031